Masz więcej pytań, zapraszam do kontaktu z Nami. Chętnie wyjaśnimy wszelkie wątpliwości

TELEFON:           00784192164

E-MAIL:           kontakt@euforiabiegaczateam.pl

ADRES: Góra, Poland

Instagram
Image Alt

EuforiaBiegacza Team

Saucony Peregrine ISO

Podstawowe informacje:
  • WAGA: Męski (42.5 EUR) – 298g; Damski (39 EUR) – 261g
  • Drop: 4mm (22.5 cm pięta/18.5 cm śródstopie)
Pierwsze wrażenia:

Najbardziej ceniony but trailowy – Saucony Peregrine ISO. Wytrzymała cholewka, płytka karbonowa chroniąca stopy, znakomite dopasowanie dzięki systemowi ISOFIT

Najbardziej ceniony but trailowy – Saucony Peregrine ISO otrzymał wiele znaczących ulepszeń co miłośnicy biegów na pewno docenią.  Poprzednia edycja według mnie nie była do końca udana. Słaba jakość materiałów, brak płytki karbonowej chroniącej stopy przed ostrymi kamieniami i korzeniami  oraz duża waga znacząco obniżyły walory użytkowe i techniczne tego modelu nr 8.

Cieszę się, że kiedy kolejne aktualizacje przynoszą znaczące zmiany , które mocno wpływają na jakość, trwałość i funkcjonalność butów trailowych.

Co od razu daje się zauważyć w nowym  modelu to jakość materiałów z których została wykonana np. cholewka co znacząco wpłynie na trwałość cholewki która poddawana jest wile przeciążeniom podczas biegania w terenie. Materiał na cholewce jest grubo tkany, mocniejszylecz mimo tego zapewnia bardzo dobrą wentylację.

Z przodu znajduje się gumowy otok buta,  który zachodzi na górę cholewki w miejscu dużego palca. Dzięki temu cholewka będzie dodatkowo chroniona przed przetarciem i robieniem dziur przez prace. Zadaniem otoku jest ochrona palców przed uderzeniami o kamienie czy wystające korzenie.

Kolejna nowość to system ISOFIT, którego zadaniem jest odpowiednie dopasowania buta do kształtu stopy, zapobieganie przesuwania się jej podczas biegania, śródstopie jest teraz bardzo dobrze trzymane przez cholewkę.

Czy pamiętacie, szczególnie podczas biegania po kamienistym terenie, skałach czuliście ostre kamienie pod stopami? Teraz nie musicie się już o to martwić, wraca płytka karbonowaznajdującą między podeszwą zewnętrzną a środkową, które zadaniem jest ochrona stopy przed ostrymi korzeniami czy kamieniami. Podczas biegania w poprzednim modelu na Ultra Chojnik 102km było to bardzo odczuwalne. Cieszę się że projektanci wrócili do tego co było dobre i sprawdzone w poprzednich modelach.

Zapiętek jest sztywny, miękko wyścielany nie będzie sprawiał problemów dla naszych achillesów.

Podeszwa środkowa to kombinacja pianki PWRFOAM i EVERUN, dzięki czemu but jest b. dobrze amortyzowany, biega się w nim komfortowo. Dzięki amortyzacji EVERUN otrzymujemy zwrot energii z każdym biegowym krokiem, a uderzenia nogi o podłoże są rozpraszane na większej powierzchni.

Podeszwa zewnętrzna to dobrze znana guma PWRTrack, bardzo przyczepna na różnej nawierzchniAgresywny bieżnika zapewni odpowiednią przyczepność w różnych warunkach. But znakomicie się sprawdzi w bardzie i mniej wymagającym terenie. Dzięki zastosowaniu płytki karbonowej stopy będą chronione nawet podczas biegania po ostrych kamieniach, skałach czy korzeniach.

Podsumowanie:

Saucony Peregrine ISO to nie tylko powrót do rozwiązań sprawdzonych w poprzednich modelach np. płytka karbonowa lecz również liczne ulepszenia: nowy materiał na cholewce, bardziej wytrzymały, otok wokół buta jak i okolicach dużego palca, ochroni nasze stopy przed uderzeniam o kamienie czy wystające korzenie i zapobiegnie przed przecieraniem cholewki. Dodatkowo nowości takie jak system ISOFIT gwarantują znakomite dopasowanie do różnego kształtu stopy a tym samym komfort użytkowania buta podczas biegania w terenie. Już się nie mogę doczekać pierwszych testów w terenie. Kolejne relacje i raport z testów tego modelu znajdziecie wkrótce na naszym

Biegam od o czasu kiedy się urodziłem, sport był i jest nieodzownym elementem mojego życia. Zawsze miałem pod górkę, urodziłem się w Wałbrzychu. Kocham bieganie w górach...

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.