Masz więcej pytań, zapraszam do kontaktu z Nami. Chętnie wyjaśnimy wszelkie wątpliwości

TELEFON:           00784192164

E-MAIL:           kontakt@euforiabiegaczateam.pl

ADRES: Góra, Poland

Instagram
Image Alt

EuforiaBiegacza Team

Droga do UTLO – Tydz. 26

Droga do UTLO – Tydzień 26

Czas na złapanie oddechu przed ostatnim cięższym tygodniem, dużo spokojnego biegania z delikatnymi akcentami w postaci przebieżek pod górę np. 5×20 czy 10×20 sekund z przerwą do pełnego odpoczynku. Ponadto dodatkowo pracujemy na stabilnością ogólną – ćwiczenia na piłce oraz siłą biegową (skipy, przebieżki, wyskoki) . Nie zapominamy o stretchingu oraz rolowaniu, działamy kompleksowo. W miarę możliwości basen jako dodatkowo forma regeneracji. Upał nie odpuszcza, jak trening to późnym wieczorem, choć wtedy temperatura jest wciąż dość wysoka. Dystans tygodniowy to ponad 80km, czuć zmęczenie po ciężkich treningach, trzeba było złapać trochę luzu przed kolejnym intensywnym tygodniem. To nie oznacza że będziemy się obijali, zmniejszymy objętość lecz zachowujemy intensywność, kontynuować będziemy biegi SSR (Steady State Run – RPE7) a dodatkowo celem jest wybieganie jak najwięcej metrów w pionie.

Rys 1. Plan treningowy tydzień 26

Dużo osób pyta się czy biegać z kijkami czy bez?

Odpowiedź nie jest tak oczywista, wszystko zależy od dystansu, ukształtowania terenu oraz naszych umiejętności. Oczywiście do ich używania trzeba się przygotować, zabrać je na kilka treningów w góry, zapoznać się ze sposobem ich używania. Jeżeli chodzi o moje przygotowania  do DFBG oraz UTLO to raczej na oba biegi je zabiorę, na pewno na UTLO :). Ja używam kije Mountain King Trail Blaze są ultralekkie, po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca (około 35 cm), bez problemu schowasz je w plecaku. Wykonane są z wysokiej klasy aluminium 7075 o średnicy 11 mm, składają się z 4 części połączonych linką z perlonu umieszczoną wewnątrz kijka przez co bardzo szybko się je rozkłada i składa. Używane są między innymi przez wielu zawodowców m.in. Seb Chaigneau czy Andy Mouncey.

Jaki rozmiar wybrać?

Należy stanąć najlepiej przy ścianie/drzwiach, wtedy robimy kąt prosty w łokciu, zaciskamy pięść i od kciuka do podłoża mierzymy długość. Ze swojego doświadczenia wiem, że lepiej sprawdzają się kije o rozmiar większe, tzn. jeżeli z pomiarów wynika że powinniśmy mieć rozmiar 110, wybieramy 115.

Dostępne rozmiary:

Waga (1 szt.) / Długość

 • 115g / 110 cm
 • 120g / 115 cm
 • 125g / 120 cm
 • 130g / 125 cm
 • 135g / 130 cm

Dostępna jest również wersja karbonowa.

Dla osób zainteresowanych zapraszam do sklepu EuforiaBiegacza.pl

W ostatnim raporcie wspominałem o ogromnym znaczeniu regeneracji jak również o odpowiednim nawadnianie szczególnie podczas upałów. Oprócz 2x500ml IZO , na trening zabieram również tabletki z elektrolitami.

Podczas długich treningów odpowiednie źródło energii to podstawa, bez paliwa daleko nie zajedziesz. Jeżeli chodzi o żele to przeszedłem długą drogę w poszukiwaniu tych idealnych. Od wielu sezonów według mnie najlepsze żele tylko od Science in Sport, nie zamulają, brak problemów żołądkowych, super konsystencja i smak, nie zasładzają jak inne tego typu produkty. Sprawdziłem je na wielu biegach ultra, gdy ktoś pyta o żele to wybór dla mnie jest jeden. Znajdziecie je oczywiście w sklepie EuforiaBiegacza.pl

Cele na tydzień 26:

 1. Zmniejszenie kilometrażu
 2. Podczas biegów „Endurance Run” dodatkowo przebieżki po górę,
 3. Streching 2 razy w tygodniu,
 4. Ćwiczenia stabilizujące na piłce,
 5. Sen min 8h
 6. Wolny dzień, odpoczynek i sen
 7. Basen, ale bez szaleństw

Statystki tygodnia:

 • Dystans:  83km
 • Czas treningu: 8h
 • Fitness : 70 CTL
 • Fatigue: 83 ATL
 • Form: -8 TSB
 • Total TSS: 515

Biegam od o czasu kiedy się urodziłem, sport był i jest nieodzownym elementem mojego życia. Zawsze miałem pod górkę, urodziłem się w Wałbrzychu. Kocham bieganie w górach...

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.