Masz więcej pytań, zapraszam do kontaktu z Nami. Chętnie wyjaśnimy wszelkie wątpliwości

TELEFON:           00784192164

E-MAIL:           kontakt@euforiabiegaczateam.pl

ADRES: Góra, Poland

Instagram
Image Alt

EuforiaBiegacza Team

Wskoczył na pudło

Wskoczył na pudło –
Zimowy Półmaraton Górski – Jedlina Zdrój

Trochę ostatnio było mało informacji o poczynaniach zawodników z Euforia Biegacza Team ale obiecujemy, że będzie ich coraz więcej. Przygotowania do nowego sezonu 2023 rozpoczęły się na dobre, czas na ciężką zimową robotę. Dzisiaj trochę więcej wiadomości od Jacka Skorupy który ostro przygotowuje się do sezonu. Docelowa impreza w tym roku to 110km na Dolnośląskim Festiwalu Biegowym. W zeszłym roku kontuzja kolana na 20km uniemożliwiła walkę o lepszy wynik, choć 10 pozycja i czas 12:50:01 to znakomity rezultat. Zapowiada się mocny sezon, świadczą o tym wyniki z początku roku np.:

  • Zimowy Bieg Piasta – Bieg Walentykowy -10km – 2 Miejsce OPEN – czas:00:38:32, trailowa trasa

Przyszedł czas na dłuższy dystans, 21km w zimowych warunkach na Zimowy Półmaraton Górski – Jedlina Zdrój i 908m+ przewyższenia. Start kontrolny, z  pełnego cyklu treningowego wyszedł znakomicie. Widać, że jest progres, a praca do tej pory zrobiona przynosi oczekiwane efekty. Jak sam Jacek powiedział, bieg w dużym komforcie od startu do mety.

Wspólny start z dystansem 10km nie pomagał w utrzymaniu kontaktu z czołówką bo na samy początku zawodnicy obu dystansów biegi razem. Później znakomita praca na podbiegach pomogła w wypracowaniu i utrzymaniu znakomitej pozycji, którą utrzymał do samej mety: 3 miejsce OPEN.

  • Zimowy Półmaraton Górski – Jedlina Zdrój -21km – 3 Miejsce OPEN – czas:01:55:34, tempo 05:30 min/km

Bezkonkurencyjny na dystansie 21km okazała się Paweł Czerniak, który potrzebował 01:41:55, tempo 04:51 min/km. Wśród kobiet najszybsza była Alicja Białobłocka, która uzyskała czas 02:06:30.

Jacek bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku, widać że przygotowania idą w dobrym kierunku. Dalej trzeba ciężko pracować żeby przygotować się do lipcowych zawodów.

Gratulacje dla wszystkich uczestników bo trasa w tym roku była bardzo wymagająca.

Gdzieś na trasie … Foto: Jack Urbanowicz 

Meta … i 3 miejsce OPEN Foto: Datasport

Dekoracja 21km OPEN – Foto: Jack Urbanowicz 

 

Biegam od o czasu kiedy się urodziłem, sport był i jest nieodzownym elementem mojego życia. Zawsze miałem pod górkę, urodziłem się w Wałbrzychu. Kocham bieganie w górach...

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.